کد خبر: ٣١٥٠٩   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/04/10-١٧:٥٩

اجرای ۲۰ طرح در محور جهانی ساسانی؛

احیای میراث تاریخی ساسانی در فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس اعلام کرد که امسال ۲۰ طرح میراثی در محور جهانی ساسانی این استان اجرا خواهد شد.

 

برکه _ محمد ثابت اقلیدی گفت که این طرح‌ها شامل بهسازی و مناسب‌سازی مسیرهای دسترسی، نورپردازی آثار منتخب، ایجاد فضای خدماتی گردشگری و مرمت و استحکام‌بخشی محورهای تاریخی است.

وی افزود که در قالب این طرح‌ها، اقداماتی همچون اجرای پوشش حفاظتی بر روی گنبدهای آجری و مسیر بازدید در کاخ ساسانی سروستان، بهسازی و ایمن‌سازی مسیر دسترسی به غار شاپور و نقوش صخره‌ای تنگ چوگان در بیشاپور، ساماندهی مسیر بازدید و دسترسی به کاخ اردشیر و قلعه دختر در فیروزآباد و همچنین ایجاد فضای خدماتی گردشگری در شهر گور در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس تأکید کرد که با ثبت "محور باستان‌شناسی ساسانی فارس" در فهرست میراث جهانی در سال ۱۳۹۷، آثار تاریخی این محور از جمله قلعه دختر، شهر گور، کاخ اردشیر، شهر بیشاپور، نقوش برجسته تنگ چوگان و کاخ ساسانی سروستان به ثبت جهانی رسیده‌اند./ اخبار فارس

 

 

 

پایگاه اطلاع رسانی نشریه برکه بطور منظم خبر های استان فارس علی الخصوص خبر شیراز را به همراه اخبار خوزستان و جنوب ایران را برای شما منتشر میکند  با ما همراه باشید.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج