کد خبر: ٢٧٤٩٢   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/07/26-١٨:٠٠

ابوالفضل امیری

 

برکهرئیس هیات مدیره کانون جایگاه داران اعلام کرد: ناآرامی های اخیر و آتش سوزی هایی که اتفاق افتاد موجب شد شرکت ملی فرآورده های نفتی دو هفته پیش به جایگاه داران بخشنامه ای را ابلاغ کند مبنی بر اینکه مظروف دادن بنزین جرم است.

بنزين - ظرف - گالن - دبه

چند روزی است که تصویری از ابلاغیه به پمپ بنزین ها در فضای مجازی منتشر شده که طبق آن فروش بنزین در ظروف را جرم دانسته و در صورتی که جایگاه داران بخواهند به مردم در ظرف بنزین بفروشند، تخلف از دستور تلقی خواهد شد و پیگرد امنیتی و قضایی دارد.

همایون صالحی، رئیس هیات مدیره کانون جایگاه داران در خصوص صحت و سقم ابلاغیه جدید شرکت پخش فراورده های نفتی گفت: این موضوع صحت دارد البته ما سابق بر این هم اجازه نداشتیم فراورده های بنزینی را به صورت مظروف به فردی بفروشیم مگر در موارد خاصی که خودرویی به علت اتمام بنزین در جاده مانده باشد که در این صورت حدود ۲ تا ۴ لیتر از سوی جایگاه داران به مردم بنزین داده می شد تا بتوانند مشکل خود را حل کنند.

وی ادامه داد: اما ناآرامی های اخیر و برخی آتش سوزی هایی که اتفاق افتاد موجب شد شرکت ملی فراورده های نفتی دو هفته پیش به جایگاه داران کل کشور بخشنامه ای را ابلاغ کند مبنی بر اینکه مظروف دادن بنزین جرم است. در حالی که تا پیش از این طبق آیین نامه کمیته تخلفات شرکت فروارده های نفتی، مظروف دادن بنزین به مردم تخلف بود و جایگاه داران را بابت این موضوع جریمه می کردند. لذا در ابلاغیه جدید تخلف تبدیل به جرم شده است.

صالحی گفت: در حال حاضر ما نمی توانیم حتی یک لیتر به مردمی که حتی خودروهایشان در جاده متوقف شده است بنزین بدهیم. چون بخش نظارت دوربین های ما را بررسی می کند و اگر تخلفی مشاهده کند با متخلفان برخورد خواهند کرد. 

رئیس هیات مدیره کانون جایگاه داران گفت: بنزین مظروفی تنها مخصوص خودروهایی نبود که در جاده به دلیل اتمام بنزین متوقف می شوند، در این میان بسیاری از کشاورزانی که در مرزعه ها موتور برق و آب یا یک سری وسایل بنزین سوزی دارند، هم از این امکان استفاده می کردند، چرا که نمی توانستند از روستا ۵۰ کیلومتر تا شهر بیایند که ۴ لیتر بنزین بزنند و برگردند، این افراد وقتی برای انجام کارهایشان به شهر می آمدند یک گالن ۴ لیتری هم می آوردند تا بنزین بگیرند اما با وضعیت فعلی بیشترین صدمه و آسیب به این افراد وارد شده است.

صالحی درباره اینکه مصرف ظرفی یا همان گالونی بنزین از جایگاه ها در مدت ناآرامی های اخیر افزایش پیدا کرده یا خیر، گفت: طبق گزارش هایی که ما از جایگاه ها داشتیم به هیچ عنوان درخواست بنزین مظروف نسبت به قبل از ناآرامی ها اضافه نشده است. 

توضیح رئیس هیات مدیره کانون جایگاه داران درباره توقف فروش بنزین در ظروف


مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به رونمایی از خودرو جدید تی اف ۲۱ در مورد قیمت این خودرو گفت: خودرو تی اف ۲۱ در رده قیمتی پایین قرار دارد و احتمالا جایگزین ۲۰۶ خواهد شد.

تی اف ۲۱ خودروی جدید ایران خودرو

مهدی خطیبی امروز در مراسم رونمایی از دومین محصول جدید ایران خودرو تحت عنوان پروژه TF۲۱ با اشاره به اینکه در حال حاضر به این نتیجه رسیده ایم که رعایت استانداردها به بهبود کیفیت محصول کمک خواهد کرد، گفت: در حال حاضر مردم از کیفیت خودرو راضی نیستند به همین منظور ایران خودرو ۲۷۹ پروژه کوتاه مدت و میان مدت را برای بهبود کیفیت در این واحد تولیدی تعریف کرده است.

وی با اعلام اینکه بزرگترین کمک ما برای تولید محصولات عبور مستقیم بوده است، افزود: از اول خرداد یا همان ۳۰ شهریورماه خودرو ناقص در ایران خودرو تولید نشد و ما با خودروی ناقص خداحافظی کردیم. هم اکنون ۱۰۰ درصد تولیدات کامل است و این موضوع به کاهش ۲۵ درصدی هزینه ها نیز کمک کرده است.

مدیرعامل ایران خودرو تصریح کرد: تعریف کردن ۲۷۹ پروژه باعث شد تا ما بتوانیم به ارتقا و بهبود کیفیت دست پیدا کنیم اما این مسیر بی پایان است و ما برای رسیدن به اهداف اصلی فاصله چندانی داریم. ما باید با رعایت استانداردها به دستاوردهای بیشتری دست پیدا کنیم.

خطیبی به کاهش متوسط عیوب در خودروهای تولیدی اشاره کرد و گفت: پیش از این این رقم ۴.۸ درصد بود که خوشبختانه به ۲.۴ درصد رسیده ایم. حتی براساس برنامه ریزی ها تا پایان سال می خواهیم این رقم را به ۱.۴ درصد برسانیم.

 تصاویر خودروی جدید ایران خودرو را ببینید | تی اف ۲۱ جایگزین ۲۰۶ می‌شود

وی به پروژه TF۲۱ که امروز رونمایی شد اشاره کرد و افزود: در روند تولید سعی می کنیم تمام استانداردها را رعایت کرده و روند بهبود کیفیت محصولات خود را بهبود ببخشیم. در این محصول ۱۰۰ درصد قطعات مورد استفاده شده تولید داخلی است و یک دستاورد مهم برای این شرکت به شمار می آید.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: خودروی تی اف ۲۱، ۱۱۳اسب بخار و ۱۴۳ نیوتن متر گشتاور دارد و مجهز به موتور تیوفایو پلاس است زمان طراحی و تولید این خودرو ۱۸ ماه بوده است که این موضوع یک رکورد قابل توجه برای این شرکت به حساب می آید.

خطیبی تصریح کرد: امسال تا این لحظه ۳۳۲ هزار دستگاه خودرو در ایران خودرو تولید شده که نسبت به سال گذشته ۱۰۸ هزار دستگاه افزایش تولید را ثبت کرده است. البته ۳۴۰ هزار دستگاه محصول نیز به دست مشتریان رسیده است.

وی خطاب به رئیس سازمان ملی استاندارد، گفت: از سازمان استاندارد می خواهیم تا برای رعایت استانداردهای اجباری دیدگاه حمایتگرانه داشته باشد البته ما نیز خود را موظف به رعایت استانداردها می دانیم و حتی سختیگرانه تر عمل می کنیم این موضوع را در خودروهای سورن و اریسان اجرایی کرده ایم.

خطیبی در مورد قیمت خودرو جدید تی اف ۲۱ گفت : این خودرو در رده قیمتی پایین قرار دارد و احتمالا جایگزین ۲۰۶ خواهد شد.

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج