کد خبر: ٢٨٩٣٦   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/12/16-١٨:٢٩

جاذبه های گردشگری

با یک آبشار عجیب آشنا شوید

در این گزارش با "آبشار بازفت" یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری آشنا می‌شویم.

 

برکهآبشار نیم ساعته بازفت در استان چهارمحال و بختیاری واقع است. این آبشار در منطقه بازفت بعد از روستای شیخ عالی و قبل از روستای گراب در مسیر جاده چهارمحال به خوزستان قرار دارد و برای رسیدن به آن از جاده اصلی تا آبشار حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی باید کرد. آبشار به صورت چشمه‌ای جوشان از میان شکافی غار مانند به بیرون میریزد. آبشار پس از لغزش بر روی دیواره‌ای صخره‌ای تشکیل رودی کوچک را میدهد که نهایتا به رودخانه بازفت میریزد.

شیخ عالی یا دره شیخ عالی روستایی در شهرستان کوهرنگ، بخش بازفت، استان چهارمحال و بختیاری است. بخش بازفت در ۱۹۰ کیلومتری شهرکرد، مرکز استان چهارمحال بختیاری قرار دارد و یکی از محل‌های کوچ عشایر و ایل راه‌های آن‌ها بوده است و همیشه، خصوصا در فصل بهار به علت طبیعت زیبا و سحرآمیزش مورد توجه گردشگران بوده است. منطقه بازفت شامل دو بخش بازفت بالا و بازفت پایین است. بازفت بالا در همجواری مرز استان خوزستان واقع گردیده است. در این قسمت اکثر طوایف شیخ رباط، موری، کیارسی، سهید و قند علی ساکن هستند. این منطقه دارای جاذبه‌های گردشگری و توریستی بوده و از پوشش جنگلی با درختان بلوط برخوردار است./ جاذبه‌های گردشگری

منبع: صداوسیما

 

 

 

پایگاه اطلاع رسانی نشریه برکه بطور منظم خبر های استان فارس علی الخصوص خبر شیراز را به همراه اخبار خوزستان و جنوب ایران را برای شما منتشر میکند  با ما همراه باشید.

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج