کد خبر: ٢٦٦٥٦   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/05/28-١٣:١٥

رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد:با رضایت اولیای دم مقتول، یک محکوم به قصاص پس از ۲۳ سال تحمل حبس به زندگی بازگشت و با دستور مقام قضایی از زندان آزاد شد.

 

برکه : حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با اعلام این خبر با بیان اینکه محکوم این پرونده از اتباع افغانی ساکن ایران است گفت: وی در پی بروز اختلافاتی در سال ۷۷ محکوم این پرونده در یکی از روستاهای شهرستان خفر مرد مسن ۶۰ ساله ای را به قتل رساند که پس از طی شدن مراحل رسیدگی قضایی حکم بر قصاص قاتل صادر می شود و رأی صادره آماده اجرا می شود اما به لحاظ عدم پیگیری و تقاضای اولیای دم، محکوم پرونده ۲۳ سال را زندان سپری می کند.

حجت الاسلام موسوی در ادامه با اشاره به تأکیدات رئیس قوه قضائیه بر تلاش همه جانبه مجموعه قضایی بخصوص شوراهای حل اختلاف در جهت مصالحه پرونده های قصاص و گذشت صاحبان حق گفت: شعبه ۴۲ شورای حل اختلاف ویژه زندان عادل آباد شیراز به عنوان یکی از فعال ترین شعب صلحی شورا در کشور تلاش در خور توجهی را در خصوص مصالحه این پرونده انجام دادند که این تلاش ها به ثمر نشست و یک محکوم به قصاص دیگر در استان فارس از قصاص نفس رهایی و به زندگی دوباره بازگشت.
وی از فعالیت مضاعف اعضای شعب شوراهای حل اختلاف استان از ابتدای ماه محرم و در راستای اخذ رضایت از اولیاء دم در راستای پویش « به عشق حسین (ع) می بخشم» خبر داد و اظهار امیدواری کرد: افراد در سایر پرونده های اختلافی نیز به این پویش بپیوندد و به عشق امام حسین (ع) اختلافات خود را خاتمه دهند.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی این پرونده را سی و چهارمین پرونده مصالحه شده قصاص در سال ۱۴۰۱ خواند و تأکید کرد: در تلاشیم با برنامه ریزی و همکاری افراد صاحب نفوذ و متنفذ محلی بخصوص ائمه جمعه و جماعات میزان مصالحه در پرونده های ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف را به ۶۰ درصد برسانیم.


منبع:ایرنا

 

پایگاه اطلاع رسانی نشریه برکه بطور منظم خبر های استان فارس علی الخصوص خبر شیراز را به همراه اخبار خوزستان و جنوب ایران را برای شما منتشر میکند  با ما همراه باشید.   

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج