کد خبر: ٢٦٣٠٣   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/05/08-١٥:٢٠

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تعداد شهرستان‌های با وضعیت قرمز و بسیار پر خطر کرونایی در استان نسبت به هفته گذشته، چهار برابر شد و به ۱۲ شهرستان افزایش یافت.

 

برکه _ پژمان عقدک روز شنبه اظهار کرد: نگاهی به آمار کرونا در هفته گذشته نشان می دهد که همچنان در مسیر صعودی پیک هفتم قرار داریم و آمار رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه رنگ‌بندی جدید همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ نیز حاکی از بدتر شدن شرایط استان اصفهان است، اظهار داشت: در زمان حاضر فقط یک شهرستان آبی در استان باقی مانده است و ۱۸ شهرستان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارد.

وی با بیان اینکه ما در حال طی کردن روند صعودی پیک هفتم تا رسیدن آن به قله هستیم، تصریح کرد: آمار کرونا در بخش های مراجعان، بستری و بیماران بدحال نسبت به یک هفته گذشته در استان اصفهان تقریبا یک و نیم تا ۲ برابر شده است.

عقدک با اشاره به اینکه در هفته گذشته هشت مورد فوتی قطعی ناشی از کرونا داشتیم، خاطرنشان کرد: این در حالی است که امسال به مدت سه هفته، هیچ مورد مرگ کرونایی در استان نداشتیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر اینکه همه بیمارستان ها برای بستری بیماران کرونایی آمادگی دارند، اضافه کرد: بیماران کرونایی در زمان حاضر بیشتر با علائم تنفسی مراجعه می کنند.

وی با بیان اینکه پوشش واکسیناسیون کرونا در استان در دُز اول هنوز روی ۸۶ درصد باقی مانده است، توضیح داد: این شاخص در چند ماه گذشته به همین میزان باقی مانده است و نشان می دهد که عده ای از مردم استان به هیچ عنوان حاضر به دریافت واکسن نیستند.

عقدک با تاکید بر پرهیز از ساده انگاری درباره کرونا و عوارض آن، ادامه داد: لازم است که برای انتقال پیام درباره بیماری کووید-۱۹ و اهمیت واکسیناسیون کرونا به گونه دیگری رفتار کرد و افراد متخصص توضیحات دقیق تری در این زمینه به جامعه ارائه کنند.

کمبود سرم در داروخانه‌ها از سطح ملی تامین می‌شود

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره گزارش های مردمی مبنی بر کمبود سرم در سطح داروخانه ها توضیح داد: بر اساس اطلاعاتی که از فایل مربوط به معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به دستم رسید، تقریبا ۷۰ تا ۸۰ درصد سرم مورد نیاز استان از سطح ملی تامین شده است.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر در بیمارستان ها مشکلی از نظر سرم وجود ندارد، افزود: برای توزیع سرم در داروخانه ها با کاهش حدود ۲۰ درصدی مواجه شدیم که در حال تامین آن از سطح ملی هستیم.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در زمان حاضر حدود ۶۱۵ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند و ۷۰ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

همچنین حدود ۵۰ درصد از آزمایش های کرونا در استان مثبت است.

 

منبع:ایرنا

 

پایگاه اطلاع رسانی نشریه برکه بطور منظم خبر های استان فارس علی الخصوص خبر شیراز را به همراه اخبار خوزستان و جنوب ایران را برای شما منتشر میکند  با ما همراه باشید. 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج