کد خبر: ٢٥٩٣٨   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/04/21-١٢:٠٢

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایذه گفت: عاملان تلف شدن یک قلاده خرس در ایذه شناسایی شدند و پیگیری‌های قضائی برای برخورد با آنها انجام خواهد شد.

 

برکه _ احمد امیری درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: در چند روز گذشته و پس از بررسی‌ها و گشت زنی‌های محیط بانان و یگان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایذه مشخص شد که یک قلاده خرس به همراه توله خود به دلیل شرایط خشکسالی و وجود هوای گرم و همچنین وضعیت بد غذایی به منابع آبی در نزدیکی یکی از روستاهای شهرستان ایذه مراجعه کرده است.

وی ادامه داد: پس از مشاهده این وضعیت، یگان اداره حفاظت محیط زیست ایذه در ۴ تا ۵ روز حضور مداوم در منطقه و گشت زنی، توصیه‌های لازم را به منظور پرهیز از هرگونه ایجاد مزاحمت برای این خرس به اهالی منطقه کرده است.

امیری بیان کرد: عصر روز گذشته تعدادی از اهالی روستا به دلیل ماجراجویی و حس کنجکاوی به صورت جمعی این خرس را دنبال کردند و با چوب و چماق و انداختن یک حلقه طناب به گردن این خرس باعث تلف شدن و خفه شدن خرس شدند.

وی تاکید کرد: عاملان تلف شدن خرس، شناسایی شدند و در هماهنگی‌هایی که با دادستان و فرماندهی انتظامی شهرستان ایذه صورت گرفته است، حتماً پیگیری‌های قضائی در خصوص برخورد با این افراد انجام خواهد شد.

 

منبع:مهر

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج