کد خبر: ٢٩٥٤٤   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/07/07-١٠:٢٧

۲پروژه شاخص گردشگری استان فارس در شیراز به بهره‌برداری رسید.

 

برکهسیدموید محسن نژاد، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس روز پنجشنبه درباره این پروژه‌های گردشگری گفت: ۲ اقامتگاه بوم گردی شمس الملوک و دامون در شیراز افتتاح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس افزود: این پروژه‌ها با اعتباری افزون بر ۲۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

محسن نژاد ادامه داد: این اقامتگاه‌های بومگردی با ۳۲ تخت در بافت تاریخی شیراز افتتاح شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: بافت تاریخی شیراز با مساحت ۳۶۰هکتار با همت عالی وزارت میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

محسن نژاد اضافه کرد: همزمان امروز ۱۱ پروژه گردشگری شامل هتل بوتیک ، اقامتگاه بوم گردی و دفاتر خدمات مسافرتی در فارس با بیش از ۲۰۰میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری و با ایجاد اشتغال مستقیم ۱۴۰ نفر به بهره‌برداری رسید.

درادامه این نشست شمس الملوک همیری سرمایه گذار پروژه اقامتگاه بومگردی شمس الملوک گفت : این بنا خانه پدری بوده که در اثر گذشت زمان به مخروبه ای تبدیل شده بود و به خاطر علاقه ای که به حوزه گردشگری وتاریخ داشتم توانستم این خانه را مرمت و وارد چرخه خدمت‌رسانی به گردشگران کنم.

مراسم با حضور سید کمال علوی مدیرکل دفتر هماهنگی امور زیارتی و گردشگری استانداری فارس،علی مصلی نژاد شهردار بافت تاریخی فرهنگی شیراز ،روسای تشکل های گردشگری استان و جمعی از فعالان گردشگری فارس در محل اقامتگاه بوم گردی شمس الملوک برگزار شد./ اخبار شیراز

منبع: ایرنا

 

 

 

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج