کد خبر: ٢٦٤٢٨   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/05/15-١٤:٣٩

شهروندان آمریکایی در ایالت غربی کالیفرنیا به علت سیل ناشی از بارندگی‌های سنگین و بسته شدن جاده‌ها در برخی از نقاط این ایالت گرفتار شدند.

 

برکه _ خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام های آمریکایی گزارش داد که روز جمعه سیل در پارک ملی دث ولی، خودروی شهروندان را زیر آب فرو برد و حدود یک هزار نفر را گرفتار کرد که مقام های محلی مجبور به بستن تمام جاده‌های اطراف این منطقه شدند.

این پارک نزدیک خط مرزی ایالت‌های کالیفرنیا و نوادا در ناحیه «فیورنس کریک» دست کم ۴.۳ سانتیمتر بارندگی داشت که مسئولان  پارک در بیانیه‌ای اعلام کردند به اندازه یک سال باران را در یک روز صبح تجربه کرده اند. میانگین بارندگی سالیانه پارک ملی دث ولی ۴.۸ سانتیمتر است.   

منظره‌ای از زیر آب رفتن مسیرها در پارک ملی دث ولی ایالت کالیفرنیا، 15 مرداد 1401 

منظره‌ای از زیر آب رفتن مسیرها در پارک ملی دث ولی ایالت کالیفرنیا، ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

مسئولان پارک گفتند که ده‌ها خودرو در گل و لای سیلاب دفن شدند و حدود هزار نفر از جمله افراد بازدید کننده و کارکنان پارک در سیل گرفتار شدند که بر اساس تخمین سازمان حمل و نقل کالیفرنیا نجات افراد از این وضعیت چندین ساعت زمان خواهد برد.

این دومین سیل بزرگ در طی یک هفته گذشته در پارک ملی دث ولی بود. روز دوشنبه سیلاب‌های ناگهانی که غرب نوادا و شمال آریزونا را فرا گرفته بود منجر به بسته شدن جاده‌ها گردید. 

گرفتار شدن یک خودرو در سیلاب منطقه دث ولی ایالت کالیفرنیا، 10 مرداد 1401

 گرفتار شدن یک خودرو در سیلاب منطقه دث ولی ایالت کالیفرنیا، ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

 

یک عکاس ساکن آریزونا که شاهد وقایع روز جمعه در این پارک بود، سیلاب به راه افتاده را از دید خود بی سابقه خواند.

هفته گذشته نیز بارندگی های شدید در ایالت کنتاکی در شرق ایالات متحده منجر به جان باختن دستکم ۳۷ نفر، صدمه به صدها خانه و خودرو و طغیان رودخانه‌ها شد.

 

منبع:ایرنا

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج