کد خبر: ٣١٣٩٧   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/21-١٣:٠٤

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر شیراز خبر داد؛

شیراز میزبان هشتمین اجلاس مجمع روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر شیراز، از برگزاری هشتمین اجلاس مجمع روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی و معاونین شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان‌ها به میزبانی کلان‌شهر شیراز خبر داد.

 

آبادان خبر _ مصطفی کیانی رحیمی اظهار کرد: مجمعی با عنوان مجمع روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معاونین شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان‌ها ذیل مجمع کلانشهرها شکل‌گرفته است و سال‌هاست که موارد مختلفی را در حوزه شهرسازی در سطح کلان کشور پیگیری می‌کند.

وی افزود: در ادوار مختلف شوراها جلساتی برگزار می‌شد و در دوره ششم شوراهای اسلامی شهر در سراسر کشور ۷ مرحله و ۷ اجلاس برگزارشده است و بنا به مصوبه دور هفتم بنا شد هشتمین اجلاس این دوره به میزبانی شیراز سومین حرم اهل‌بیت برگزار شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: رویکرد این مجمع بدین شکل است که ابتدا در خصوص استعدادها و توانمندی‌های که در حوزه‌های شهرسازی وجود دارد و می‌تواند به سایر کلانشهرها و استان‌ها تعمیم یابد، طرح موضوع شود و با به بحث گذاشتن موضوعات در صورت ضرورت پیگیری‌ها در سطوح عالی و وزارت، دبیرخانه این مجمع نسبت به پیگیری‌ها برابر مصوبات اجلاس اقدام می‌کند.

کیانی رحیمی تصریح کرد: هشتمین اجلاس مجمع روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی و معاونین شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان‌ها با محوریت بازآفرینی و احیای بافت‌های تاریخی شهرهای کشور طی روزهای ۲۴ و ۲۵ خرداد به میزبانی کلان‌شهر شیراز و به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز برگزار می‌شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: آنچه در این اجلاس قرار است رقم بخورد آن است که انتخابات دوره‌ای هیئت‌رئیسه مجمع روسای کمیسیون‌های شهرسازی کلانشهرها و مراکز استان‌ها در شیراز پس از قرائت بیانیه برگزار می‌شود./ اخبار شیراز

 

 

 

پایگاه خبری آبادان خبر اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج