کد خبر: ٣١٤٩٠   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/04/06-١٧:١٦

مدیرکل راه و شهرسازی فارس خبر داد؛

فارس، پیشتاز در واگذاری زمین برای طرح‌های مسکن

مدیر کل راه و شهرسازی فارس: ۱۱۰ هزار قطعه زمین و واحد مسکونی به نام امیرالمومنین (ع) واگذار می‌شود.

 

برکه _ در آیین واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت که به شکل ویدئو کنفرانس و با حضور سرپرست ریاست جمهوری و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، ناصر رضایی مدیر کل راه و شهرسازی فارس اعلام کرد که استان فارس در بحث تامین زمین و تکمیل واحدها برای اقشاری که در طرح جوانی جمعیت و طرح نهضت ملی مسکن حائز شرایط بودند، با جدیت ورود کرده است.

وی افزود که استان فارس حدود ۲۰۰ هزار واجد شرایط بهره‌مندی از نهضت ملی مسکن را داشت که بعد از آخرین سفر رییس جمهور شهید رییسی به استان (مهرماه ۱۴۰۲) تلاش شد که فعالیت‌ها در این زمینه شتاب بیشتری گیرد.

درهمین راستا تصمیم گرفته شد که ۱۱۰ هزار قطعه زمین و واحد مسکونی به نام نامی امیر المومنین (ع) در مرحله تامین زمین، تخصیص و واگذاری و افتتاح داشته باشیم که در مجموعه‌های مختلف شامل نهضت ملی مسکن، مسکن مهر، اراضی جوانی جمعیت و عملیات اجرایی ۶ شهرک دولتی با استعداد ۵۲ هزار واحد مسکونی عملیاتی خواهد شد.

رضایی همچنین اعلام کرد که در بحث جوانی جمعیت نیز با واگذاری ۱۰ هزار قطعه زمین مذکور بالاترین میزان واگذاری زمین را در کشور داشته‌اند و امیدواریم در آینده بتوانند سه هزار و ۴۰۰ قطعه زمین دیگر مربوط به طرح جوانی جمعیت شهر شیراز را نیز تامین کنند.

وی درادامه به چالش‌های موجود در اجرای این طرح‌ها اشاره کرد و گفت که مشکل اصلی عدم تامین تسهیلات مسکن بود و از مجموع ۲۶ بانکی که موظف به تامین تسهیلات هستند فقط هشت بانک تامین کردند که در فارس این تعداد توسط ۲ بانک ملی و مسکن تامین شد.

درپایان، مدیر کل راه و شهرسازی فارس اظهار امیدواری کرد که با تامین منابع مالی و استفاده از مصالح پیش ساخته، بتوان سرعت اجرای پروژه‌ها را شتاب بخشید و به تعهدات خود در این زمینه به طور کامل عمل کرد./ اخبار فارس

 

 

 

پایگاه اطلاع رسانی نشریه برکه بطور منظم خبر های استان فارس علی الخصوص خبر شیراز را به همراه اخبار خوزستان و جنوب ایران را برای شما منتشر میکند  با ما همراه باشید.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج