کد خبر: ٣١٤٤١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/28-١٣:١٣

جلسه بسیج حوزه مقاومت شهدای شهرداری شیراز با حضور عضو مجلس خبرگان رهبری، جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در بسیج اقشار، عضو شورای اسلامی شهر، قائم‌مقام شهردار، رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس و فرماندهان بسیجی این حوزه مقاومت برگزار شد.

 

برکه _ این جلسه با محوریت تبیین دیدگاه امیرالمومنین علی(ع) در مدیریت شهری پایدار برگزار شد.

قائم‌مقام شهردار و فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری شیراز در این جلسه به ارائه گزارشی از دستاوردهای این حوزه در ابعاد مختلف براساس رویکرد سه‌گانه جهاد تبیین، خدمت‌رسانی و امیدآفرینی پرداخت.

وی همچنین با تسلیت شهادت شهید رئیسی و شهدای خدمت به ویژه فعالیت‌های حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری شیراز در ایام شهادت و عزای عمومی این شهدای والامقام پرداخت.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز جهاد تبیین را یکی از فرایض مورد تأکید رهبر معظم انقلاب عنوان می‌کرد و گفت: با توجه به قرارگرفتن در موقعیت حساس انتخابات چهاردهم ریاست‌جمهوری، مقوله و فریضه جهاد تبیین از اهمیت بسزایی برخوردار می‌شود.

وی افزود: جهاد تبیین زمینه‌ساز افزایش اعتماد و مشارکت عمومی در صحنه انتخابات است که در این راستا حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری شیراز با همت گام بر‌می‌دارد.

نماینده مردم کهگیلویه‌وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری نیز در ادامه این جلسه با اشاره به منشور حکومت‌داری امیرالمومنین علی(ع) که خطاب به مالک اشتر نخعی مرقوم شده است، اظهار کرد: می‌توان از این منشور که امام علی(ع) فرمودند، بسیار استفاده کرد.

وی گفت: قاعده از قدیم چنین بود که بسیاری از شهرها در جوار محل‌های مقدس بنا نهاده شده است و این آموزه انبیای الهی(ع) بوده است و شهرها حول انسان‌ها و مکان‌های مقدس ساختند.

رئیس مدرسه خان شیراز گفت: برای اینکه جامعه و مدیریت موفق باشد، باید انسان برتر در قله آن قرار بگیرد وگرنه این جامعه مدیریتی در هرم آن اتفاق نیفتاده است.

وی افزود: هرچه فضاهای رفاهی، اقتصادی و لذت توسعه پیدا کند ولی دو عنصر معنویت و اعتلای انسان نباشد، یک جنگل مرفه درست شده است، چراکه انسان برتر در جایگاه مدیر مجموعه و جامعه نیست و طغیان‌ها برای زمان‌هایی است که اعتلا و معنویات و الزامات اخلاق فکری هم شکل نگرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: در نگاه امیرالمومنین علی(ع) اسکان‌ها باید به غایت عبودیت باشد و شهر باید انسان پرور باشد و الزام اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی برای انس باید در برنامه‌های شهری دیده شود.

رئیس کمیته شفافیت، صیانت از حقوق شهروندان و سلامت اداری شورای اسلامی شهر شیراز هم گفت: به این نوع نشست‌ها توجه و خط رها نشود و مجموعه صحبت‌ها باید به صورت مقالات و کتاب ارائه کند و ارتباط بین منظومه دینی و مدیریتی شهری را باید مورد توجه قرار داد.

مهدی طاهری در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و اظهار کرد: در هشتم تیرماه انتخابات ریاست جمهوری را شاهد خواهیم بود و آنچه که الان باید به صورت فرهنگ عمومی به آن کمک شود توجه به اهمیت نقش مردم در این انتخابات سرنوشت ساز است.

وی باتوجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این ایام و ایجاد مسیری برای دست‌اندرکاران نظام اسلامی و مردم بیان کرد: مردم‌داری، تلاش جهادی و بی‌وقفه و اخلاق‌مداری جزو نکاتی بود که رهبری معظم انقلاب به آن اشاره کردند و نگاه مردم هم‌تراز مدیریتی را بر همین اساس می‌دانند و نامزدها هم باید اخلاق محور باشند و دنبال تخریب دیگری نباشند./ اخبار شیراز

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج