کد خبر: ٣١٤٠٦   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/22-١١:١٧

شه دوست شیرازی: بزرگراه 55متری جنوب شهرک حافظ به نام بزرگراه «شهید آیت‌الله رئیسی» نام‌گذاری شد.

 

برکه _ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز از ایمن‌سازی مسیر بزرگراه شهید آیت‌الله رئیسی و تقاطع غیرهمسطح شهید امیر عبداللهیان به‌منظور افتتاح این پروژه در بیست‌وششمین مرحله از افتتاح و کلنگ‌زنی‌های شهرداری شیراز طی روزهای آتی خبر داد.

این بزرگراه به طول چهار کیلومتر و عرض ۵۵ متر با اعتبار ۲۲۰۰ میلیارد تومان حدفاصل بزرگراه حسینی الهاشمی تا تقاطع آفرینش احداث شده است. ازجمله اهداف احداث این بزرگراه می‌توان به ایجاد محور کمکی بولوار دکتر حسابی به‌منظور روان‌سازی ترافیک در این محور، اتصال غیرهمسطح بزرگراه «شهید آیت‌الله رئیسی» به کمربندی و افزایش ایمنی تردد شهرک‌های مجاور کمربندی اشاره کرد.

تقاطع غیرهمسطح «شهید امیرعبداللهیان» نیز یک تقاطع غیرهمسطح شبدری واقع در تقاطع بزرگراه حسینی الهاشمی و آیت‌الله رئیسی است و با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان احداث شده و تقدیم مردم شهید پرور شیراز می‌شود.

نصب 17 تابلوی راهنمای مسیر، 707 تابلوی راهنمایی و رانندگی، 45 کیلومتر خط کشی محوری خودرویی، رنگ آمیزی 420 متر مربع شابلون، حروف نوشتاری و علائم ترافیکی، نصب 860 بازتاب چشم گربه ای، 130 عدد گل میخ و 48 عدد استوانه توسط تیم اجرایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز به منظور ایمن سازی مسیر بزرگراه شهید آیت الله رییسی و تقاطع غیر هم سطح شهید امیر عبداللهیان به انجام رسیده است./ اخبار شیراز

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج