کد خبر: ٢٩٩٠٤   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/08/26-١١:٣٤

شهردار منطقه۱۱ شیراز: برنامه‌های بازآفرینی انجام شده در بافت فرسوده کوی پودنک کارکرد پروژه را در آن روان‌تر و آسان‌تر کرده است.

 

برکه _ علی فراشائیان اظهار کرد: شهرسازی تاکتیکال در پی تحقق کنشگری فعال شهروندان در بازیابی و بازطراحی فضاهای شهری کوچک مقیاس و ارتقای حس تعلق مردم به محیط‌های شهری انجام می‌شود.

شهردار منطقه۱۱ شیراز افزود: امروزه بافت‌های تاریخی شهرها با افول ارزش‌ها و کیفیت زندگی در تمامی ابعاد شهری روبه‌رو شده‌اند و این موضوع در صورتی است که شناخت ارزش‌ها، توانایی‌ها و ظرفیت‌های بافت تاریخی می‌تواند موجب توسعه و بهبود شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کالبدی شهر شود.

فراشائیان گفت: کیفیت محیطی این بافت‌ها با توجه به نقش مشارکت مردم سبب برون رفت از مسائل و مشکلات مطرح شده می‌شود.

شهردار منطقه۱۱ شیراز برنامه‌های بازآفرینی انجام شده بیان‌ کرد: بافت فرسوده و کهن کوی پودنک و همکاری‌های مردم این کوی با شهرداری، یک دست بودن و بافت غنی، کارکرد پروژه را در آن روان تر و آسان تر کرده است.
 
فراشائیان با بیان اینکه محله پودنک قدمت چند صد ساله دارد، یادآور شد: در شیراز قدیم چندین روستا در اطراف شهر وجود داشته که پودنک یکی از آن‌ها بوده است و با گذشت زمان در دل شهر جای گرفته است.

این مقام مسئول گفت: با تلاش‌های شهرداری منطقه ۱۱ بافت کهن کوی پودنک که قدیمی‌ترین مردمان شیراز در آن زندگی می‌کنند، بازآفرینی شده و نمایی زیبا به خود گرفته است./ اخبار شیراز

منبع: شهرداری شیراز

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج