کد خبر: ٢٩٨٨٣   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/08/23-١٠:٤٣

شهردار شیراز: تلاش می‌کنیم تا جلسات رفع موانع فعالان هر ماه با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، معاونین و مدیران شهرداری برگزار شود.

 

برکه _ نشست هم‌اندیشی سرمایه‌گذاران حوزه ساختمان و مدیریت شهری شیراز با حضور رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مقامات مدیریت شهری، سرمایه‌گذاران و فعالان عرصه سرمایه‌گذاری و شهرسازی برای رسیدن به راهکارهای حل مسائل حوزه ساخت‌وساز برگزار و مقرر شد تا جلسات رفع موانع فعالان و سرمایه‌گذاران این حوزه هر ماه با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، معاونین و مدیران شهرداری برگزار شود.

محمدحسن اسدی نیز بیان کرد: منکر مشکلاتی که در این جلسه مطرح شد، نیستیم و برای رفع آن‌ها تلاش می‌کنیم.

شهردار کلان‌شهر شیراز با بیان اینکه در راستای جلوگیری از فرار سرمایه، اقداماتی در دستور کار برای جذب سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف شهرداری انجام‌شده است، تأکید کرد: نیازمند همکاری و حمایت بیشتر سرمایه‌گذاران و سازندگان صنعت ساخت‌وساز مسکن هستیم.

اسدی به تخفیف عوارض ساختمانی به‌صورت نقدی اشاره و عنوان کرد: به مدیران شهرداری تکلیف کرده‌ایم که ظرف سه ماه پرونده‌های بلاتکلیف را تعیین تکلیف کنند.

او همچنین معاونین خود را مکلف کرد تا در مناطق حضور پیدا کنند و با تشکیل کمیته رفع موانع، مسائل شهرسازی، عوارضی و املاکی شهروندان و سرمایه‌گذاران ساختمان را به‌صورت مستمر پیگیری کنند.

اسدی اعلام کرد: تلاش می‌کنیم تا جلسات رفع موانع فعالان هر ماه با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، معاونین و مدیران شهرداری برگزار شود.

شهردار شیراز با تصریح بر این موضوع که جذب سرمایه‌گذاران، هنر شهرداری است، گفت: به دنبال تحکیم روابط با شهروندان، سرمایه‌گذاران و انبوه‌سازان صنعت ساختمان هستیم.

اسدی گفت: امروز شیراز تنها کلان‌شهری است که هم‌زمان ۳ خط مترو در دست اقدام و اجرا دارد.

او همچنین از افتتاح و کلنگ زنی ۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: ٢٠ هزار میلیارد تومان پروژه در این ایام به بهره‌برداری می‌رسد که سه بزرگراه ازجمله آنهاست.

شهردار کلان‌شهر شیراز با تأکید بر اینکه امروز یک روحیه اعتقادی، جهادی و رفاقتی در شهر ایجادشده، عنوان کرد: ضرورت دارد که شهروندان اعتماد در عمل را از شهرداری ببینند.

اسدی همچنین با بیان اینکه در شهرداری ارزش‌افزوده ایجادشده که حمایت شهروندان و وجود سرمایه‌گذاران و تلاش خود شهرداری دلیل آن است، تأکید کرد: در شهرداری تکریم ارباب‌رجوع سرلوحه کار قرار می‌گیرد./ اخبار شیراز

منبع: شهرداری شیراز

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج