کد خبر: ٢٩٥١٦   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/07/04-١٨:٤٨

ایمانیه: به افرادی که پس از آبان ۱۴۰۰ صاحب فرزند سوم به بعد شده‌اند، یک قطعه زمین اهدا خواهد شد.

 

برکه _ استاندار فارس امرو، (سه شنبه ۴مهرماه) در چهارمین جلسه ستاد استانی خانواده و جمعیت این استان بر ضرورت اطلاع‌رسانی از مشوق‌های موجود در قانون برای فرزندآوری تأکید کرد و گفت: به افرادی که پس از آبان ۱۴۰۰ صاحب فرزند سوم به بعد شده‌اند، یک قطعه زمین اهدا خواهد شد.

محمدهادی ایمانیه بابیان اینکه در زمینه اطلاع‌رسانی از ظرفیت‌های شهرداری، رسانه‌های جمعی مکتوب و فضای مجازی استفاده شود، افزود:‌ اطلاع‌رسانی در این زمینه باید در دو حوزه انجام شود؛ یک حوزه مرتبط با خانواده‌هایی است که صاحب فرزند شده‌اند و حوزه دیگر نیز، اعلام مشوق‌ها برای ترغیب خانواده‌ها به فرزندآوری است.

استاندار فارس با تأکید بر اینکه باید از بهترین عملکردهای کشوری در اجرای قانون جوانی جمعیت الگوبرداری شود، تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله در حوزه ازدواج و فرزندآوری، بحث تأمین مسکن است لذا باید همه دستگاه‌ها و نهادها، طبق قانون، به تحقق این مُهِم توجه ویژه داشته باشند و نقش خود را در زمینه فرزندآوری و ارتقای رتبه استان در این حوزه ایفا کنند.

ایمانیه با اشاره به تبصره ۹ بند (ح) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با همکاری دارایی و ذیحساب‌ها یک درصد اعتبارات مربوط به این بند را که در راستای حمایت از حقوق زنان است، در دستگاه‌ها ذخیره کند تا طبق دستورالعمل آن ازجمله فرزندآوری هزینه شود.

در ابتدای این جلسه گزارشی از پیگیری مصوبات جلسه قبل، گزارش آمار خدمات ارائه شده به خانواده‌های مشمول قانون جوانی جمعیت، گزارش عملکرد اجرای ماده ۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و تعیین نحوه اطلاع‌رسانی عمومی و اختصاصی، ارائه مبلغ و موضوعات هزینه کرد اعتبارات یک درصد حوزه زنان ارائه و از سامانه داشبورد مدیریتی جمعیتی رونمایی شد./ اخبار فارس

منبع: ایسنا

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج