کد خبر: ٣١٣٧٠   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/18-١٠:٣٦

با حضور معاون وزیر میراث فرهنگی؛

شیراز میزبان آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی

آیین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی با حضور معاون وزیر میراث فرهنگی در شیراز برگزار می‌شود.

 

برکه _ محمد ثابت اقلیدی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، امروز درحاشیه بازدید از آخرین وضعیت خانه صنایع دستی شیراز گفت: ویژه برنامه‌ها و آیین بزرگداشت روز و هفته جهانی صنایع دستی در شیراز با حضور معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، شهرداران و دبیران شهرها و روستاهایی جهانی صنایع دستی برگزار می‌شود.

این برنامه‌ها از ۱۹ تا ۲۱ خردادماه برگزار می‌شود و شامل همایش، افتتاح و کلنگ‌زنی مجتمع بزرگ صنایع دستی، مراسم تجلیل و اهدا نشان عالی صنایع دستی به هنرمندان، رونمایی از سردیس هنرمندان پیشکسوت و غرفه‌های دائم صنایع دستی در شیراز و تخت جمشید است.

همچنین در این آیین، ۴ خانه صنایع دستی در سطح فارس افتتاح می‌شود، از جمله خانه صنایع دستی شهید جمهور آیت‌الله رئیسی در بافت تاریخی شیراز. همچنین غرفه‌های دائم صنایع دستی زندیه در شیراز و غرفه‌های صنایع دستی در مجموعه جهانی تخت جمشید افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

در این آیین، از ۵ شهردار و دبیر روستاهای جهانی صنایع دستی، ۱۵ هنرمند شاخص صنایع دستی تجلیل می‌شود و به ۶ پیشکسوت صنایع دستی استان فارس نشان عالی صنایع دستی اهدا می‌شود.

نشست تخصصی شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی به میزبانی شیراز برگزار و تفاهم‌نامه‌هایی پیرامون برگزاری نمایشگاه‌های خارجی و داخلی منعقد می‌شود./ اخبار شیراز 

 

 

 

پایگاه اطلاع رسانی نشریه برکه بطور منظم خبر های استان فارس علی الخصوص خبر شیراز را به همراه اخبار خوزستان و جنوب ایران را برای شما منتشر میکند  با ما همراه باشید.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج