شبنم امیری

 

آبادان نیوز: نوروز 1401 همزمان با جشن سال نو که یکی از قدیمی‌ ترین آیین های ایرانیان باستان است تلویزیون هم در کنار خانواده هاست تا با پخش ویژه در این شادی سهیم باشد.

شبکه های تلویزیون نوروز امسال با پخش 160 فیلم ایرانی و خارجی به استقبال بهار می روند.یکی از سرگرمی های نوروزی برای خانواده ها و علاقه مندان به هنر هفتم، تماشای فیلم های سینمایی از قاب سیما است.

شبکه یک سیما در ساعت 11 صبح باکس سینمایی خود، فیلم هایی همچون «منصور» ، «اودهام سینگ»، «موریتانیایی» ، «گنج» ، «جنجال» و ... را تقدیم علاقه مندان خواهد کرد.

شبکه دو سیما هم در ساعت 8 صبح و 17:30 با فیلم هایی همچون «بازیگوش ها»، «فروچاله»، انیمیشن «تام و جری» و... مهمان نوروزی بینندگان سیماست.

شبکه سه سیما در ساعت 15 با پخش فیلم های روز و جدید ، فیلم های روز دنیا را تقدیم نگاه مخاطبان می کند. «آبادان ۱۱ شصت» ، «گودزیلا در برابر کنگ» ، «موج انفجار 2» ، «مراقبتون هستم» ، «ارتش دزد ها» و ..

شبکه چهار سیما در ساعت 20:30 فیلم های دیدنی «بالا رو نگاه نکن»، « تراژدی مکبث» ، «پدر» و .. را تدارک دیده است.

شبکه پنج سیما در دو باکس 9:30 و 13:30 منتخبی از فیلم های سینمایی ایران و جهان را به روی آنتن می برد.

«سریع و خشن 9» ، «آنان که آرزوی مرگم را دارند» ، «مرد آزاد» ، «بامزی و گل تاندربال» ، « زنبوری به نام مایا» ، «سفرجذاب یاکاری» و ... فیلم های دیدنی است که شبکه پنج برای بینندگان خود پخش می کند.

شبکه امید ساعت پخش فیلم های نوروزی خود را ساعت 18 اعلام کرده است. این شبکه فیلم های «ما قهرمانیم» ، «هرج و مرج فضایی2» ، «یدو» ، « نبرد خرگوشی 2» و ... نمایش می دهد.

شبکه کودک در ساعت 14 فیلم های مناسب کودک و نوجوان را به نمایش در می آورد .«عصر یخبندان6» ، « بچه رئیس 2» ، «ران معیوب» از جمله این فیلم هاست.

شبکه نمایش همچون گذشته باکس سینمایی خود را در ساعات 11، 13، 19، 21، 23 و 00:1 بامداد در ایام نوروز با فیلم هایی همچون «مکانی آرام» ، « ونوم» ، «پشیمانی و دیگر هیچ» و ... تقدیم نگاه علاقه مندان هنر هفتم می کند.

شبکه افق فیلم های خود را در ساعت 16 پخش می کند که «مسیح دوست من است» ، «فداکاری» ، «استیل واتر» و ... از جمله آن هاست.

شبکه سلامت فیلم های سینمایی را در ساعت 11 با رابط ناشنوا (مترجم) به روی آنتن می فرستد.

شبکه شما هم در باکس ساعت ۱۳:۳۰ خود، فیلم های نوروزی خود را پخش می کند.


فیلم سینمایی «گشت ۳» به کارگردانی سعید سهیلی با فروشی معادل ۴۲ میلیارد تومان به مسیر اکران خود در سینما‌های کشور پایان داد تا در نهایت به عنوان دومین فیلم پرفروش سینمای کشور شناخته شود.

فیلم سینمایی «گشت ۳» به کارگردانی سعید سهیلی با فروشی معادل ۴۲ میلیارد تومان به مسیر اکران خود در سینما‌های کشور پایان داد تا در نهایت به عنوان دومین فیلم پرفروش سینمای کشور شناخته شود.

فیلم سینمایی «گشت ارشاد ۳» و «دینامیت» نماینده سینمای کمدی در اکران پاییزه سینمای ایران بودند، دو فیلمی که به راحتی مرز چهل میلیارد فروش را رد کرده و در نهایت به عنوان دو فیلم صدرنشین جدول فروش تاریخ سینمای کشور لقب گرفتند. 

///////////////////////////

فیلم سینمایی گشت ارشاد ۳ از همان ابتدا با حاشیه کار خود را آغاز کرد حضور بهنام بانی به عنوان بازیگر اصلی این فیلم سومین نسخه از فیلم گشت ارشاد را در صدر حاشیه‌ها قرار داد، اتفاقی که امید فیلمساز برای فروش فیلمش را بسیار بالا برد.  

اما به طور کلی اکران این فیلم با وجود فروش میلیاردی یک حرکت رو به عقب برای سینمای کشور است، اکران گشت ارشاد در دورانی که مخاطبان بعد از دو سال بار دیگر به سالن سینما آمده اند نه تنها خدمتی به سینما بلکه سنگ بزرگی برای پیشرفت هنر هفتم محسوب می‌شود.  

گشت ۳ در ابعاد مختلفی قابل نقد است، اما مهمترین مشکل این نداشتن فیلم است، داستان و درام اصلی اثر کاملا کلیشه‌ای و وام گرفته از موفقیت‌های دو فیلم قبلی است، اثری که مشخصا فیلمنامه دم دستی و سطحی داشته که بر پایه شوخی‌های سطحی و سخیف بنا نهاده شده است، گویی اکثریت لحظات فیلم نه از دل فیلمنامه که از بداهه بازیگران ایجاد می‌شود، اما مشکل آنجاست که این بداهه پردازی تا حدی بالا می‌گیرد که درام کاملا در شوخی‌های سطحی گم می‌شود.  

///////////////////////////

از سویی گروه بازیگران این فیلم یک معضل دیگر است، به غیر از امیر جعفری که از تجربه اش وام می‌گیرد، سایر بازیگران نسبت به دو نسخه قبلی افت چشمگیری داشته و گه گاه همان کلاژ سابق را ارائه می‌دهند، ضعف دو بازیگر اصلی پولاد کیمیایی و ساعد سهیلی گا‌ها تا جایی پیش می‌رود که بازی مبتدیانه بهنام بانی از آن‌ها پیشی می‌گیرد.  

این فیلم اثر به طرز واضحی با سرعت زیاد و در زمان کم ساخته شده است، این شیوه از ساخت را می‌توان به راحتی با تماشای پلان‌های کاملا دم دستی و ساده فهمید، تصاویری که هیچ گونه خلاقیتی در آن‌ها نبوده و صرفا بازیگران را در خود جای می‌دهند.  

فیلم سینمایی گشت ارشاد ۳ هرچند بیش از چهل میلیارد تومان فروش داشته، اما زنگ خطری معنادار نسبت به بازگشت سینمای گیشه زده و بفروش است، سینمایی که به هیچ وجه به تفکر و فرهنگ مخاطب توجه نداشته و فیلمنامه خود را تا شوخی‌های مبتذل مجازی پایین می‌آورد. اثری که امید می‌رود پایانی بر سه گانه گشت ارشاد باشد.  

 

 

 

 

فرهنگی،خبرفرهنگی،اخبارفرهنگی،خبر فرهنگی،اخبار فرهنگی،آبادان خبر،آبادان نیوز

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج